مقالات مشاوره و برنامه ریزی

برنامه ریزی در روزهای باقیمانده

سلام به همه دوستان و همراهان عزیز 

بالاخره رسیدیم به 1 ماه آخر و میخوایم در مورد برنامه ریزی برای این 1 ماه صحبت کنیم!!!

همانطور که میدونید افراد مختلف برای این ماه آخر نظرات و توصیه های مختلفی دارند ولی همه قبول دارند که بهترین کار در این مرحله، جمع بندی و مرور هستش که برای این کار شما باید تست های کنکورهای سال های گذشته رو کامل بررسی کنید و مباحث رو هم مرور کنید.

البته یادتون باشه که در این 1 ماه نیازی نیست تمام دروس رو با تمام جزئیات مرور کنید چون قرار نیست چیز جدیدی یاد بگیرید و فقط باید اطلاعاتتون رو تثبیت کنید ولی حتما سعی کنید یک OverView داشته باشید و همینطور بدونید میخواین کدوم مجموعه تست رو کار کنید یا کدوم کتب رو مرور کنید و هر درسی قراره چقدر زمان ببره و ….. که این موارد تماما به توانایی خودتون بستگی داره 

ی نکته در نظر بگیرید برنامه رو طوری بچینید که بتونید انجام بدین مثلا یکدفعه ساعت مطالعه تون رو از 5 ساعت به 12 ساعت نرسونید و یادتون باشه شما تا الان بیشتر از 90 درصد کار رو انجام دادین و تلاش اصلی رو انجام دادین و الان فقط باید مباحثی رو که تا الان خوندین رو مدیریت و جمع بندی کنید.

پس سنگ بزرگ برندارید و انتظار نداشته باشید که کل کتاب و تست ها و جزوات و .. رو مرور کنید و تفکر اشتباه اینه که هر چی که من خوندم باید مرور بشه یا بخواین مطلب جدیدی یاد بگیرید، چون در این حالت باید از کیفیت مطالعه کم کنید که در نهایت خوب نیست.

مطمئین باشید سر جلسه آزمون با چیزی که الان فکر میکنید خیلی متفاوته و خیلی از پاسخ ها بخاطر شرایط آزمون و دیدن گزینه ها میاد تو ذهنتون پس استرس نداشته باشید و به خودتون اطمینان داسته باشین تا انشالله بهترین نتیجه رو بگیرید.

 

حالا برای تست زنی چه منابعی استفاده کنیم؟

بهترین منبع برای تست زنی برای هر رشته ای، سوالات آزمون های سال های گذشته(سوالات 10 تا 15 سال کنکور) هستش .

برای رشته تصویربرداری پزشکی و رشته فیزیک پزشکی تست های زیر رو توصیه میکنیم:
  1.  سوالات 10 سال آزمون ارشد رشته فیزیک پزشکی
  2. سوالات 4 سال آزمون ارشد رشته تصویربرداری پزشکی
  3. سوالات 10 سال آزمون ارشد رشته رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی
  4. سوالات 6 سال آزمون ارشد رشته MRI
  5. سوالات 10 سال آزمون دکترا رشته فیزیک پزشکی

 

برای رشته رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی تست های رو توصیه میکنیم:
  1. سوالات 10 سال آزمون ارشد رشته رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی
  2. سوالات 10 سال آزمون دکترا رشته فیزیک پزشکی

 

برای رشته علوم تشریح تست های زیر رو توصیه میکنیم:
  1. سوالات 10 سال آزمون ارشد رشته علوم تشریح
  2. سوالات آزمون های علوم پایه رشته های پزشکی و دندانپزشکی

 

هنگام تست زدن و مرور موارد زیر رو حتما رعایت کنید:

1- تا حد امکان خودتون سوالات رو حل کنید و سعی کنید تست رو کامل بفهمین، حتی شده اشتباه یا ناقص حل کنید و در مرحله آخر سراغ پاسخ تشریحی برین .

2- بعد از زدن هر مرحله تست حتما پاسخ های تشریحی رو تحلیل کنید چون هم مشخص میشه تو کدوم مباحث مشکل دارین و هم سرعت و دقتتون بالا میره.

3- در مرحله بعد حتما تست ها و مباحثی که اشتباه زدین رو مشخص کنید تا بتونید این مباحث رو خوب مرور کنید و مسلط بشین، بقیه مباحث تقریبا در حین زدن تست ها مرور میشه پس نگران نباشید!

ی نکته دیگه هم باید در نظر بگیرید که حتما در حین تست زدن تمرین کنید تا سوالات شک دار رو نزنید یا اگر خیلی زمانبر هستش در آخر جواب بدین تا زمانتون از دست نره. 

4- سعی کنید در مورد دروسی مثل فیزیک، ریاضی و اتمی هسته ای به زمان توجه ویژه داشته باشین و سرعت حل سوالات رو به مرور افزایش بدین تا در زمان درست بتونید تست ها رو حل کنید. 

3- برای مرور دروسی که ماهیت حفظی هم دارند مثل تکنیک های تصویربرداری، آناتومی و فیزیولوژی و … بهتره در برنامه روزانه یک ساعت مشخصی داشته باشند.

4- برای زبان هم سعی کنید هر روز 2 تا آزمون زبان رو حل کنید و 50 لغت مرور کنید. 

 

یادتون باشه: مهم نیست چقدر اشتباه میکنین یا چقدر آروم پیشرفت میکنین، چون هنوز هم خیلی جلوتر از آدمایی هستین که اصلا تلاش نمیکنن.

پس سرت رو بنداز پایین و به تلاش سختی که میکنی اعتماد کن چون نتیجه این کار قطعا شما رو شگفت زده خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *