مقالات مشاوره و برنامه ریزی

برنامه ریزی در روزهای باقیمانده

برنامه ریزی برای آزمون ارشد و استخدامی رادیولوژی

سلام به همه دوستان و همراهان عزیز 

بالاخره رسیدیم به 1 ماه آخر و میخوایم در مورد برنامه ریزی برای این 1 ماه صحبت کنیم!!!

همانطور که میدونید افراد مختلف برای این ماه آخر نظرات و توصیه های مختلفی دارند ولی همه قبول دارند که بهترین کار در این مرحله، جمع بندی و مرور هستش که برای این کار شما باید تست های کنکورهای سال های گذشته رو کامل بررسی کنید و مباحث رو هم مرور کنید.

البته یادتون باشه که در این 1 ماه نیازی نیست تمام دروس رو با تمام جزئیات مرور کنید چون قرار نیست چیز جدیدی یاد بگیرید و فقط باید اطلاعاتتون رو تثبیت کنید ولی حتما سعی کنید یک OverView (مرور بسیار سریع) داشته باشید و همینطور بدونید میخواین کدوم مجموعه تست رو کار کنید یا کدوم کتب رو مرور کنید و هر درسی قراره چقدر زمان ببره و ….. که این موارد تماما به توانایی خودتون بستگی داره 

ی نکته در نظر بگیرید برنامه رو طوری بچینید که بتونید انجام بدین مثلا یکدفعه ساعت مطالعه تون رو از 5 ساعت به 12 ساعت نرسونید و یادتون باشه شما تا الان بیشتر از 90 درصد کار رو انجام دادین و تلاش اصلی رو انجام دادین و الان فقط باید مباحثی رو که تا الان خوندین رو مدیریت و جمع بندی کنید.

پس سنگ بزرگ برندارید و انتظار نداشته باشید که کل کتاب و تست ها و جزوات و .. رو مرور کنید و تفکر اشتباه اینه که هر چی که من خوندم باید مرور بشه یا بخواین مطلب جدیدی یاد بگیرید، چون در این حالت باید از کیفیت مطالعه کم کنید که در نهایت خوب نیست.

مطمئین باشید سر جلسه آزمون با چیزی که الان فکر میکنید خیلی متفاوته و خیلی از پاسخ ها بخاطر شرایط آزمون و دیدن گزینه ها میاد تو ذهنتون پس استرس نداشته باشید و به خودتون اطمینان داسته باشین تا انشالله بهترین نتیجه رو بگیرید.

 

 

یادتون باشه: مهم نیست چقدر اشتباه میکنین یا چقدر آروم پیشرفت میکنین، چون هنوز هم خیلی جلوتر از آدمایی هستین که اصلا تلاش نمیکنن.

پس سرت رو بنداز پایین و به تلاش سختی که میکنی اعتماد کن چون نتیجه این کار قطعا شما رو شگفت زده خواهد کرد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *