مقالات مشاوره و برنامه ریزی

چطور طرح و ارشد رو باهم بگذرونیم؟

ظرح و ارشد همزمان

چطور میشه طرح و ارشد رو همزمان باهم بگذرونیم؟

اول اینکه طبق قانون شما نمیتونید همزمان با طرح، ارشد هم بخونید، پس یا باید اول برین طرح بعد ارشد بخونین یا برعکس…

ولــــی؛ باتوجه به کمبود نیرو بیمارستان و نیاز شدید به نیرو طرحی، میتونید همزمان باهم، طرح و ارشد رو برین البته ی شرایطی داره:

اول اینکه دانشگاه نباید متوجه بشه که دارین همزمان طرح میرین و از طرفی بیمارستان و مسئول بخش هم باید باتون همکاری داشته باشه.

راستی اگر هم دانشگاه متوجه شد که دارین همزمان طرح و ارشد میرین، کار خاصی نمیکنه و فقط باید طرحتونو توقف بزنید و بعد از ارشد، میتونین ادامه طرحتونو برین.

 

خب حالا چیکار کنیم؟

بهترین کار این هستش بعد از اینکه فارغ التخصیل شدین؛ اول صبر کنید نتایج ارشد بیاد و اگر قبول شدین یکی دو هفته برین سرکلاس و برنامه ارشد و اساتید و…. رو ارزیابی کنید که ببینید میتونید 2 تا رو باهم انجام بدین یا نه؟ چون یکم کار سختی هستش و باید توانایی بالایی داشته باشین.

بعد وقتی خیالتون از دانشگاه راحت شد، طرحو ثبت نام کنید.

در ادامه وقتی بیمارستانتون مشخص شد حتما قبل شروع کار با مسئول بخش اون بیمارستان صحبت کنید و شرایطتونو بش توضیح بدین چون بهرحال برای برنامه شیفت باید با مسئول بخش هماهنگ کنید و در نهایت حتما متوجه میشه که شما دارین ارشد میخونین، پس بهتره همون اول همه چی شفاف باشه تا خیالتون راحت باشه.

البته شما هم باید با بیمارستان و بخش مورد نظر همکاری لازم رو داشته باشین تا بقیه همکاران هم هواتو داشته باشن و مشکلی براتون پیش نیاد.

از طرفی سعی کنید در دانشگاه با بقیه همکلاسیاتون هماهنگ باشین و برنامه کلاس ها و کارورزی و … رو طوری جابجا کنید که کمترین درگیری رو داشته باشین.

 

سخن پایانی:

انجام این دوکار باهم، بیشتر به دوستانی توصیه میشه که قصد جدی برای ادامه تحصیل دارن و باعث میشه یکم جلو بیفتین و زودتر وارد مقاطع تحصیلی بالاتر بشین ولی در هرحال یکم سخته و باید توانایی و حوصله بالایی داشته باشین.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *